Léto je tady, proto je důležité chránit se před škodlivými UV paprsky slunce. Pokud přece jen podceníte sílu sluníčka jsou tady produkty allstem. skin therapy, které Vám pomohou urychlit hojení spáleniny od slunce.

Co přesně jsou spáleniny od slunce?

Popáleniny ze slunce jsou poškození kůže způsobené předávkováním UVA a UVB záření ze slunce. UVA a UVB záření může poškodit DNA buněk kůže a vést k zarudnutí, bolesti, otokům a popáleninám. Příznaky slunečních popálenin zahrnují zarudlou a bolestivou kůži, tvorbu puchýřů a v některých případech i horečku a nevolnost.

Popáleniny 1. stupně: Červená kůže (erytém)

Příznaky: Kůže je zarudlá a může být citlivá na dotek.
Co dělat: Chladit postižené místo, hydratace, vyhnout se dalšímu slunečnímu záření.

Popáleniny 2. stupně: Puchýře

Příznaky: Kromě zarudnutí se mohou objevit puchýře naplněné tekutinou.
Co dělat: Chlazení, hydratace, vyhnout se slunci, vyhledat lékařskou pomoc při potřebě.

Popáleniny 3. stupně: Oteklé puchýře (otok)

Příznaky: Puchýře jsou větší, může se objevit otok, bolest.
Co dělat: Chladící obklady, hydratace, vyhledání lékařské pomoci.

Popáleniny 4. stupně: Těžké popáleniny

Příznaky: Velká oblast je postižena, mohou se objevit bolesti, horečka, šok.
Co dělat: Okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, nejlépe volat záchrannou službu (155 nebo 112). Do té doby pokusit se udržet postiženou osobu v klidu, nevyvolávat další tepelné ztráty nebo stres.

Hydratace a regenerace s kyselinou hyaluronovou

Naše produkty obsahují složky, které aktivně působí proti symptomům a příčinám spálení kůže. Kyselina hyaluronová, přirozeně se vyskytující látka v těle, zejména v kůži, kloubech
a očích je známa svou schopností udržovat vlhkost, poskytovat hydrataci tkání. V péči o pleť se kyselina hyaluronová často používá jako lokální hydratační prostředek a prostředek pro zpevnění pokožky a vyhlazení vrásek. Méně známé, ale stejně významné, jsou její účinky urychleného hojení pokožky.

Pokud jde o popáleniny, kyselina hyaluronová pomáhá zklidnit kůži a poskytnout hydrataci. Spálení kůže může způsobit suchost, zarudnutí včetně bolesti. Hydratační vlastnosti kyseliny hyaluronové mohou tyto symptomy zmírnit tím, že pomáhá obnovit vlhkost v poškozené kůži a přispívá k celkovému procesu hojení.

Niacinamid a terapeutický potenciál exosomů

Niacinamid je forma vitamínu B3 má vlastnosti prospěšné pro pokožku a napomáhá při spálení kůže, například redukcí zánětu. Má protizánětlivé účinky, které snižují zánět napřímo spojený se slunečním spálením. Může působit jako inhibitor zánětlivých mediátorů a pomáhat uklidnit podrážděnou kůži. Přispívá k obnovení přirozené bariéry kůže a posilovat její ochrannou funkci. To v důsledku přispívá k snížení nepohodlí a bolestech spojených se slunečním spálením a následné regeneraci pokožky. V neposlední řadě niacinamid zlepšuje hydrataci pokožky tím, že podporuje tvorbu ceramidů, což jsou lipidy, které udržují vlhkost v kůži. Jelikož sluneční záření vyčerpává přirozenou vlhkost kůže, je důležité kůži pravidelně hydratovat.

Co se nesmí opomenout je pozitivní vliv bioaktivních složek včetně exosomů na spáleniny od slunce. Exosomy jsou malé váčky, které jsou přirozeně produkované buňkami. Obsahují různé bioaktivní látky, jako jsou proteiny, nukleové kyseliny a lipidy. Exosomy se podílejí na mezibuněčné komunikaci a přenesení biologických informací. Nejnovější vědecké poznatky naznačují, že exosomy mají obrovský terapeutický potenciál při hojení ran, obnově tkání a regeneraci kůže.

V kontextu popálenin se exosomy zkoumají pro svou schopnost snižovat zánět a podporovat hojení kůže. Vědecké studie ukázaly, že exosomy odvozené od konkrétních typů buněk, jako jsou mezenchymální kmenové buňky, mohou zlepšovat hojení ran a regeneraci tkání. Nicméně je potřeba více výzkumu k určení přímých mechanismů, jak k regeneraci pokožky dochází.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *