Léto je tady, proto je důležité chránit se před škodlivými UV paprsky slunce. Pokud přece jen podceníte sílu sluníčka jsou tady produkty allstem. skin therapy, které Vám pomohou urychlit hojení spálenin pokožky.

Co přesně jsou sluneční popáleniny?

Sluneční popáleniny jsou poškození kůže způsobené předávkováním ultrafialovým zářením (UV zářením) ze slunečního světla. UV záření může poškodit DNA buněk kůže a vést k zarudnutí, bolesti, otokům a popáleninám. Příznaky slunečních popálenin zahrnují zarudlou a bolestivou kůži, tvorbu puchýřů a v některých případech i horečku a nevolnost.

Jak pomáhají produkty allstem.?

Naše produkty obsahují složky, které aktivně působí proti symptomům a příčinám slunečných popálenin. Kyselina hyaluronová, přirozeně se vyskytující látka v těle, zejména v kůži, kloubech
a očích je známa svou schopností udržovat vlhkost, poskytovat hydrataci tkání. V péči o pleť se kyselina hyaluronová často používá jako lokální hydratační prostředek a prostředek pro zpevnění pokožky a vyhlazení vrásek. Méně známé, ale stejně významné, jsou její účinky urychleného hojení pokožky.

Pokud jde o popáleniny, kyselina hyaluronová pomáhá zklidnit kůži a poskytnout hydrataci. Opálení kůže může způsobit suchost, zarudnutí včetně bolesti. Hydratační vlastnosti kyseliny hyaluronové mohou tyto symptomy zmírnit tím, že pomáhá obnovit vlhkost v poškozené kůži a přispívá k celkovému procesu hojení.

Niacinamid forma vitamínu B3 má vlastnosti prospěšné pro pokožku a napomáhá při slunečním spálení, například redukcí zánětu. Niacinamid má protizánětlivé vlastnosti, které snižují zánět napřímo spojený se slunečním spálením. Může působit jako inhibitor zánětlivých mediátorů a pomáhat uklidnit podrážděnou kůži. Přispívá k obnovení přirozené bariéry kůže a posilovat její ochrannou funkci. To v důsledku přispívá k snížení nepohodlí a bolestech spojených se slunečním spálením a následné regeneraci pokožky. V neposlední řadě niacinamid zlepšuje hydrataci pokožky tím, že podporuje tvorbu ceramidů, což jsou lipidy, které udržují vlhkost v kůži. Jelikož sluneční záření vyčerpává přirozenou vlhkost kůže, je důležité kůži pravidelně hydratovat.

Co se nesmí opomenout je pozitivní vliv bioaktivních složek včetně exosomů na sluneční popáleniny. Exosomy jsou malé váčky, které jsou přirozeně produkované buňkami. Obsahují různé bioaktivní látky, jako jsou proteiny, nukleové kyseliny a lipidy. Exosomy se podílejí na mezibuněčné komunikaci a přenesení biologických informací. Nejnovější vědecké poznatky naznačují, že exosomy mají obrovský terapeutický potenciál při hojení ran, obnově tkání a regeneraci kůže.

V kontextu popálenin se exosomy zkoumají pro svou schopnost snižovat zánět a podporovat hojení kůže. Vědecké studie ukázaly, že exosomy odvozené od konkrétních typů buněk, jako jsou mezenchymální kmenové buňky, mohou zlepšovat hojení ran a regeneraci tkání. Nicméně je potřeba více výzkumu k určení přímých mechanismů, jak k regeneraci pokožky dochází.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *