Co jsou pigmentové skvrny na těle?

Pigmentové neboli stařecké skvrny jsou způsobeny hyperaktivními pigmentovými buňkami, které produkují nadměrné množství melaninu, hnědého až černého barviva odvozeného z aminokyselin tryptofanu a tyrosinu které dodávají naší pleti její přirozenou barvu.

Co způsobuje pigmentové skvrny na těle?

Poškození sluncem. Není žádným tajemstvím, že UV paprsky ze slunce jsou škodlivé pro vaši pokožku. Ve skutečnosti jsou zodpovědné až za 80 procent příznaků předčasného stárnutí pleti. Jedním z těchto příznaků může být hyperpigmentace ve formě stařeckých skvrn v důsledku celoživotního pobytu na slunci a zrychlené produkci melaninu který se shlukuje nebo je produkován ve vysokých koncentracích.

Tmavé pigmentové skvrny, obvykle na obličeji, mohou naznačovat hormonální změny.

Když vaše pokožka prochází zánětlivou fází, jako je akné nebo ekzém, může se po zhojení zrychlit a vytvořit tyto tmavší skvrny.

Je možné snížit viditelnost a předcházet výskytu pigmentových skvrn?

Ačkoli nelze zabránit všem příčinám hyperpigmentace, existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste zabránili některým případům hyperpigmentace:

Vyhněte se přímému slunečnímu záření. Snažte se zůstat mimo slunce během špičkových hodin od 10 do 14 hodin. Když jste venku, seďte pod slunečníkem nebo ve stínu, abyste minimalizovali vystavení slunci.

Zařaďte vitamín C do své kosmetické rutiny. Vitamin C je antioxidant bohatý na živiny, který je známý svými silnými schopnostmi rozjasňovat pokožku a působit proti stárnutí, které mimo jiné pomáhají neutralizovat volné radikály a omezovat škody způsobené opalováním. Niacinamid, obsažený v produktech allstem. skin therapy působí nejlépe v kombinaci s vitaminem C a společně hydratují, rozjasňují a sjednocují tón pleti.

Aplikujte SPF. Užívejte krémy alespoň SPF 15, k ochraně pokožky před škodlivými UV paprsky.

Produkty allstem. a jejich účinnost proti pigmentovým skvrnám

Přípravky allstem. professional care a home care obsahují složky, které aktivně bojují proti pigmentovým skvrnám a předcházejí jejich vytváření.

Niacinamid ze skupiny vitaminů B3 je účinná sloučenina zesvětlující pokožku. Niacinamid má dvojí účinek tím, že odbourává existující oblasti přebytečného melaninu a předchází tvorbě nových pigmentových skvrn inhibicí přenosu melanosomů, buněčných organel sloužících k tvorbě a hromadění melaninu.

Kyselina hyaluronová také pomáhá redukovat a předcházet tmavým skvrnám a pigmentaci. Bojuje proti poškozením způsobeném sluncem a dalším vnějším znečištěním, tím, že působí jako ochranná bariéra vaší pokožky.

Exosomy a produkty kmenových buněk

Unikátní složkou všech produktů allstem. jsou deriváty mesenchymálních kmenových buněk včetně exosomů, které mají inhibiční účinky na pigmentaci kůže. Exosomy, malé váčky produkované kmenovými buňkami, zprostředkovávají buněčnou komunikace a napomáhají snižovat vnitrobuněčné hladiny melaninu. Extrakt z kmenových buněk v produktech allstem. obsahuje rozpustné proteiny, genetický materiál (mRNA a miRNA), signální cytokiny a růstové faktory mající anti-aging effect. Exosomy také zprostředkovávají parakrinní účinky a jsou slibnou složkou moderní estetické terapie.

Exosomy mají potenciál regenerovat a omlazovat pokožku, předcházet tvorbě pigmentových skvrn a podporovoat syntézu kolagenu a elastinu dodávající pleti její pevnost a pružnost. Studie prokázaly že exosomy snižují koncentraci intracelulárního melaninu v kůži závislým na jejich dávce. Dopřejte si svojí každodenní dávku exosomů s produkty allstem..

Klinické hodnocení účinku exosomů na rozjasnění pokožky

pigmentové skvrny na těle

Reference: Cho, B.S.; Lee, J.; Won, Y.; Duncan, D.I.; Jin, R.C.; Lee, J.; Kwon, H.H.; Park, G.-H.; Yang, S.H.; Park, B.C.; Park, K.Y.; Youn, J.; Chae, J.; Jung, M.; Yi, Y.W. Skin Brightening Efficacy of Exosomes Derived from Human Adipose Tissue-Derived Stem/Stromal Cells: A Prospective, Split-Face, Randomized Placebo-Controlled Study. Cosmetics 20207, 90. https://doi.org/10.3390/cosmetics7040090

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *